kosmetyki zmywające farbę z włosów

code *code lyoko

Temat: Komplety do kąpieli ;P i szamponetkii ;d
" />Odpowiedz na pierwsze pytanie:
większość kosmetyków mam z Garniera i jestem bardzo zadowolona. Zel, szampon, tonik, balsam do ciała.
Jeśli chodzi oc erę trądzikową to polecam serię Puritin. naparwde bardzo dobre kosmetyki - dostępne w aptece. Spawdzałam amseczkę i piankę do mycia.

Odp. Na drugie:
Ja nie słyszałam nic o szkodzącym działaniu szamponetek. Wprost przeciwnie. UWażam, ze szkodza na pewno mniej niż trwała farba, ktora wnika wgłąb struktury włosa i powoduje, ze są sianowate. Szamponetka delikatnie "okleja" włosy i z każdym myciem naturlanie się zmywa. Włosy są puszyste i ladnie pachną.

[Dodano]

Aha. I juz kilka razy używam Pallete. I jakoś włosy mi nie wypadły ani nie miałam alergii ;) Chociaż ejstem alergikiem.
Źródło: alk1b40.nastolatek.pl/forum/viewtopic.php?t=27637Temat: jestem po testach z krwi i dalej nic nie wiem :(
No to może natrzeć skórę sokiem z pomidora w trudno dostępnym miejscu np. na plecach i niczym nie zaklejać tylko strać się nie zmywać tego miejsca lub powtarzać kilkakrotnie natarcia tak aby sok wysechł na plecach
Albo naklejać gigantyczny plaster antyalergiczny tak by klej z plastra był na tyle daleko od pomidorka by można było rozpoznać czy to pomidorek czy plaster
Ciężko coś wykombinować ale chyba lepsze to niż niejednoznaczne testy.
U mnie testy z plasterków na plecach wyszły wszystkie ujemnie a z krwi i punktowe w większości dodatnie a moje obserwacje dały wyniki najbliższe rzeczywistym reakcją skórnym. Po prostu sprawdzam w praktyce reakcje. A jak bierzecie środki antyalergiczne to testy wyjdą fałszywie ujemne.

Czy testujecie na skórze nowe kosmetyki i np. farby do włosów? Bo na niektórych jest napisane że trzeba przez 15 min chodzić na zgięciu ręki z naniesionym preparatem, czy ktoś to stosuje?
Źródło: atopowe-zapalenie.pl/forum/viewtopic.php?t=3379


Temat: Przetłuszczające się włosy...:/
" />Tak dokladnie to nie wiem ale z tego co wyczytałam to:

Niezwykle ważny w przypadku tłustych włosów jest zabieg oczyszczania. Tradycyjne szampony zmywają tylko niektóre zanieczyszczenia tj. kurz, tłuszcz, większość składników używanych do stylizacji. Ale niestety niektóre związki pozostają oporne np.: silikony (dodawane do większości kosmetyków nabłyszczających) osady mineralne, czy chlor. Po pewnym czasie włosy stają się ciężkie, matowe i coraz bardziej skłonne do przetłuszczania.

Aby temu zapobiec należy stosować regularnie, najlepiej raz w tygodniu, szampony oczyszczające, szampony - peelingi lub maski. Do takich należą:
Wella, seria Sanara,
Schwarzkopf, seria Bonacure Pro,
Len Studio Polleny-Ewy (szmpon-peeling)
Purifying Shampoo Lanzy,
Intercosmo, Peeling Ekinos;
Firming Mask Laboratoriów St. Ives ( Są to maski glinkowe, które nakłada się jak farbę na odrosty. Zasychając pochłaniają one powłoczkę tłuszczu, oczyszczają pory i ściągają je. Niestety wymagają pomocy drugiej osoby.)
T/Gel Neutrogeny ( szampon dostępny w aptekach, którym należy myć głowę cztery dni po kolei a potem raz w tygodniu - włosy mniej się przetłuszczają, zwalcza łupież i swędzenie głowy).

Jeśli zaniedbaliśmy domowe oczyszczanie można je przeprowadzić w gabinecie fryzjerskim. Właściwie powinno się zawsze oczyszczać włosy przed zabiegami regenerującymi, trwałą ondulacją czy nietrwałym farbowaniem ( nie wolno przed trwałym farbowaniem). Gdy włosy są czyste lepiej wchłaniają substancje wzmacniające i lepiej poddają się koloryzacji czy skręcaniu. Najczęściej w gabinetach oczyszczanie jest kilkuetapowe.


www.wizaz.pl
Źródło: alk1b40.nastolatek.pl/forum/viewtopic.php?t=3007