pęknięcia napletka

code *code lyoko

Temat: Jestem męszczyzną i mam problem z najważniejszą częścią ciał
proszę o pomoc w sprawie mojego członka. Męczę się już ok 3 lat,otóż skóra napletka zrobiła się jakby mało elastyczna i sciągnięcie jej przy wzwodzie jest bolesne,aż powstają pęknięcia,które następnie się goją i jakiś czas jest ok i tak w kółko. Najgorzej jest rano jeśli wieczorem wezmę gorącą kąpiel. Leczyłem to u p.dermatolog,stosowała zamrażanie,ale efekt w końcu był taki że podczas stosunku skóra pękła. Chirurg zszył pęknięcie ...jakby w poprzek i jest dużo lepiej,jednak jest za ciasno. Oczzywiście podczas stosunku jak się nawilży to rozciąga się wystarczająco. Czy może mi ktoś doradzić co zastosować zeby nie następowało to zacieśnianie... czy znów pozostaje zabieg u chirurga. Jest to taki biały pas skóry ok 0,5cm długości i ok 3/4 obwodu członka. Oczywiście proponowałem podczas zszywania żeby Chirurg usunał ten kawałek skóry,ale powiedział że następnym razem,jednak wolał bym to załatwić bez inwazyjnie
Źródło: commed.pl/viewtopic.php?t=1344Temat: Pękający napletek ( bolesne ! )
Witam ! Od pewnego czasu zaczęły mi sie problemy właśnie z napletkiem. Otóż, podczas wzwodu zaczął pękać na zewnątrz, tak jakby był zbyt ciasny na mojego żołędzia. Utrudniło mi to współżycie z moja dziewczyną, ponieważ spękania są do zywego ciała io strasznie szczypią. Przez pewien czas przemywałem skóre ziołami VAGOSAN, ale było to mało skuteczne. Teraz skóra wyglada na nim jak rozstęp na rozstępie i jest strasznie cieńka i wrażliwa. Prosze o pomoc i porady !

Pozdrawiam ! Edek .
Źródło: commed.pl/viewtopic.php?t=8684


Temat: Krępujący temat.
Znalazłam taki ą odpowiedz na moje pytanie.

Przyklejony napletek
Ten chłopięcy problem bardzo często bywa mylony ze stulejką, chociaż różnica między obiema dolegliwościami jest zasadnicza. Napletek to fałd skóry pokrywający żołądź prącia. Chłopcy rodzą się z napletkiem zlepionym z żołędzią i jest to zjawisko naturalne. U dwulatka napletek powinien już dać się zsunąć, ale często nawet u starszych chłopców są jeszcze z tym kłopoty. O przyklejeniu napletka mówimy wtedy, jeżeli u dwulatka udaje się odciągnąć go tylko do pewnego stopnia, ale na tyle, że widoczne jest ujście cewki moczowej na szczycie żołędzi. Pod przyklejonym napletkiem gromadzą się bakterie, więc zwiększa się ryzyko zakażenia dróg moczowych. Poza tym, taka nieprawidłowość nie grozi niczym aż do momentu, gdy młody człowiek podejmie współżycie płciowe, wtedy u mężczyzny mogą pojawić się problemy emocjonalne oraz ból.
Leczenie. Czasami mama próbuje odkleić napletek sama, ściągając go mocniej. Nie wolno tego robić! Niektórzy lekarze uważają nawet, że w ogóle nie ma potrzeby odklejania napletka u małego dziecka, gdyż i tak sam się odklei, kiedy malec stanie się mężczyzną. Inni, zwłaszcza chirurdzy, twierdzą, że napletek trzeba odkleić po 2. roku życia, ale w warunkach ambulatoryjnych i w znieczuleniu miejscowym (z użyciem kremu Emla). Jeśli zrobi się to nieumiejętnie mogą powstać pęknięcia i blizny, które uniemożliwą potem odciągniecie napletka.

Zgłoś się do lekarza gdy:

- wąski napletek utrudnia dziecku oddawanie moczu;
- napletek jest zaczerwieniony, obrzęknięty i bolesny;
- nie da się go zsunąć na tyle, by odsłonić ujście cewki moczowej
- napletek nadal jest przyklejony do prącia, mimo że chłopiec skończył już 3 lata
Źródło: dzieciak.co.uk/forum/viewtopic.php?t=538